O nás

Lezecká stěna Základka

Lezecká stěna Základka je imaginární organizace, která si dala za úkol přiblížit možnosti lezení na Základní škole ve Velkých Opatovicích a dále popularizovat lezecký sport v širokém okolí. Stránky vlastní lezecký team Základka, který stěnu spravuje. Budou se tu tedy objevovat nejaktuálnější informace, které se týkají lezecké stěny na ZŠ Velké Opatovice. ZŠ Velké Opatovice je vlastníkem stěny a toto právo v žádném případě projekt Základka nezpochybňuje. Lezecká stěna Základka je pouze doplňující projekt reklamního charakteru.

Lezecký team Základka

Náš lezecký team je dosti neuchopitelný pojem, jelikož jsme na stěně jedna velká rodina a každý pomáhá, jak umí. Všichni zainteresovaní lidé se o stěnu starají bez nároku na jakýkoliv honorář. Za tuto nezištnou pomoc jim patří velký obdiv.

David

Nejzkušenější člověk na naší stěně. Leze již 30 let, je členem oddílu Horolezci Moravského krasu Blansko. Má nespočet vylezených cest v Čr i v zahraničí. Je vlastníkem certifikátu Instruktor lezení na umělých stěnách. Vede dětské kroužky a páteční lezení.

 

Karel

Odchovanec naší stěny. Leze 10. rokem. Vede sobotní lezení.

Áňa

Pokročilá lezkyně. Leze již 15. rokem. Stará se o projekt Základka. Pomáhá při pátečním lezení.

 

Lezecká stěna Zš Velké Opatovice

Projekt stěna

Na začátku projektu stojí paní ředitelka Mgr. Karin Petrželková, která projekt podpořila a starala se o finanční stránku věci, Mgr. David Ševčík, otec myšlenky, a Ing. Kateřina Gerbrichová, která vytvořila žádost o dotaci. Dotaci se podařilo získat v roce 2013 od místní akční skupiny MAS partnerství venkova ve výši 210 000 tisíc, což pokrylo   85 % nákladů. Zbytek nákladů poskytli místní firmy a soukromí dárci. Za tuto částku byla postavena současná podoba stěny  o celkové ploše 65 m2. Bylo nakoupeno 16 sedáků, 4 prsních úvazků, 4 celotělové úvazky, 12 HMS karabin, 36 expresových setů, 6 prošitých smyc, 6 ClikUpů s karabinou, 6 lan, 10 přileb a 250 chytů. Tento projekt byl vyhodnocem MAS Partnerství venkova jako nejinovativnější projekt, který v roce 2013 organizace financovala. Lezení pro veřejnost i kroužky lezení zaštiťuje SRPŠ.

Finance

Lezecká stěna je financována ze vstupného a půjčovného. Největší položka, kterou musíme zaplatit, je pronájem tělocvičny. Zbytek financí je použit na nákup nového vybavení a chytů. Tedy 100 % vybraných peněz jde na potřeby stěny a nájem.